Гукова Віталіна Володимирівна

Офіційний сайт
image

РОБОЧИЙ ЗОШИТ з "Української та зарубіжної музичної літератури"

Початковий курс. Розділ V.

 

Українська народна музична творчість (ВИДАНИЙ у листопаді 2016 року)

Робочий зошит «Українська народна музична творчість» – результат тривалої кропіткої пошукової роботи, відбору аудіоматеріалу, його осмислення, апробації у навчально-виховному процесі. А ще – наслідок усвідомлення того, що ця часточка нашої культури, на жаль, уже пройшла точку неповернення. Тому він склався саме таким: із справжніми автентичними голосами нашого історичного минулого, яке ми вже не повернемо, але про яке ми мусимо пам’ятати і знати правду.

Автором-укладачєм посібника є Валентина Вікторівна Кулик – музикознавець, викладач, музичний критик. Вона отримала освіту у Київському державному музичному училищі імені Рейнгольда Глієра (1992–1996 рр.) та Національній музичній академії України імені Петра Чайковського (1996–2001 рр., клас професора Олени Георгіївни Таранченко). Протягом 2002 – 2005 рр. навчалася в аспірантурі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського (кафедра історії української музики). У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Рукописна спадщина Миколи Леонтовича: проблеми текстологічного дослідження».

Ввикладає з 1995 року. Працювала викладачем музично-теоретичних дисциплін у Вишнівській школі мистецтв (Київська область), а з 2008 року і до теперішнього часу – у Київській дитячій музичній школі № 33. Разом із групами викладачів є автором державних Програм із предметів «Українська та зарубіжна музичні літератури» (Київ, 2008) і «Сольфеджіо» (Київ, 2012) для учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Від 2009 року вона виступає з методичними доповідями для викладачів музично-теоретичних дисциплін в рамках роботи курсів підвищення кваліфікації ДАКККіМ; є членом методичної ради об’єднання викладачів музичної літератури Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів.

Зошит укладений для учнів музичних шкіл та музичних відділень початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) відповідно до Програми з предмета «Українська та зарубіжна музичні літератури». Зошит містить навчальний матеріал V розділу «Українська народна музична творчість» Початкового курсу (другий рік вивчення предмета).

Він поєднує в собі елементи підручника і зошита для практичної роботи. У зошиті представлені письмові й усні завдання, нотні приклади, стислі відомості про жанри та інструменти українського музичного фольклору, таблиці, кросворди. Зміст зошита дозволяє послідовно і ґрунтовно опановувати поурочний матеріал у різноманітних навчальних формах.

Р обочий зошит має гриф Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв Міністерства культури України. Зошит було надруковано у листопаді 2016 року (м.Суми: Видавництво Вінниченко М.Д.). Він містить 64 сторінки, має формат 19 см × 26 см.

ЗМІСТ

___Розділ V. УКРАЇНСЬКА НАРОДНА МУЗИЧНА ТВОРЧІСТЬ___

Тема 1. Українська народна музична творчість. Музика авторська і музика народна

Тема 2. УКРАЇНСЬКИЙ ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР. Календарно-обрядові пісні. Пісні зимового циклу

Тема 3. Театралізовані дійства та сценки. «Коза». «Маланка». Вертеп

Тема 4. Пісні весняного циклу

Тема 5. Пісні літнього циклу

Тема 6. Жнива і жниварські обряди

Тема 7. Родинно-обрядовий фольклор

Тема 8. Весільний обряд і весільні пісні

Тема 9. НЕОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР. Дитячий фольклор. Жартівливі пісні

Тема 10. Український героїчний епос. Історичні пісні

Тема 11. Думи

Тема 12. Ліричні пісні. Балади

Тема 13. Українські народні музичні інструменти та інструментальна музика

Тема 14. «Троїсті музики». Танці і танцювальна музика

Тема 15. Пісні літературного походження. Державний гімн України

Тема 16. Підсумковий урок

Відповіді на кросворди

Література

Джерела музичних прикладів

Супроводжуючий аркуш до аудіо матеріалів

ОСТАННІ ЗОШИТИ

 

Яндекс.Метрика
 

 

 

 

 

Сайт створено: BAMP©